Národní registr majitelů zvířat / články / 120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

fotka k článku 120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011 Cílem úspěšného projektu PES 2011 je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebné čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.
Pomoci změnit jeden zvířecí osud můžete už zakoupením jediného mikročipu za 120,- Kč. Přispět můžete také na nákup čtecího zařízení.

PES 2011 je sponzorský projekt Národního regsitru majitelů zvířat. Jeho cílem je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebná čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.

Celoročně potřebují útulky zapojené do projektu pro označení svých svěřenců přibližně 7000 mikročipů. Jsme rádi, pokud se s Vaší pomocí podaří zajistit alespoň jejich část.
Každý mikročip, který sponzor pro útulek uhradí, je automaticky zaevidovaný do Národního registru majitelů zvířat. Jeho nositel už tak nikdy nemůže být anonymní Punťa nebo Mourek, který nikomu nepatří.

Podpořit projekt můžete úhradou libovolného počtu mikročipů ať již pro konkrétní nebo pro libovolný útulek.

Dotovaná cena jednoho mikročipu je 120,-Kč (provozovatel Národního registru majitelů zvířat na každý čip a jeho evidenci přispívá částkou 198,- Kč).

Jak se do akce zapojit?

1) e-mailem nám zašlete počet mikročipů, zvolený útulek (není nutné) a jméno a příjmení osoby, na kterou bude vystavené potvrzení o daru

2) zašlete částku odpovídající zvolenému počtu mikročipu (120,- a násobky) na účet 2700175396/2010. Jako variabilní symbol nebo identifikaci platby napíšete poslední sedmičíslí mikročipu Vašeho pejska, do zprávy pro příjemce pak název zvoleného útulku. Pokud napíšete útulek, který není aktuálně zapojený do akce a jeho provozovatel nebude mít o sponzorský dar zájem, poskytneme čip útulku, který má nejmenší jmenovitou podporu dárců.

Pokud plánujete na podporu útulků vynaložit vyšší částku, můžete některému útulku zakoupit čtecí zařízení. Stále totiž existují útulky, které čtečku nemají a očipované pejsky tak nemohou identifikovat. Pro další informace kontaktujte naše operátory.

Jste provozovatel útulku a chcete se zapojit do projektu? Vyžádejte si přihlášku na adrese info@narodniregistr.cz.

Proč právě mikročip?
Označením získává dosud bezejmenný pejsek svoji identitu. Od této chvíle kdykoliv se zatoulá, získává šanci na návrat do svého domova. A naději, že nebude příští Vánoce trávit v útulku nebo jiné rodině jen proto, že ho nikdo v útulku nepoznal.

Není lepší darovat krmivo nebo peníze?
Označený pejsek se může během chvilky vrátit zpět k majiteli. Neujídá tak ze společných zásob těm skutečně opuštěným. Útulek nemusí vynakládat prostředky na příjem, veterinární péči a ošetřování zvířete, jehož majitel například pouze neví, kde pohřešovaného tuláka hledat. Tím útulku klesají celkové náklady a zbývají prostředky na péči o zvířata, které dosud své majitele nemají. Jako dárce máte v případě mikročipu jistotu, že dar bude použit zamýšleným způsobem a pouze ve prospěch konkrétního zvířete.

Opravdu stačí 120,- Kč? Cena mikročipu u veterináře je podstatně vyšší!
120,- Kč je příspěvek sponzora. Zbývající část ceny a náklady spojené s registrací a evidencí mikročipu hradí provozovatel Národního registru majitelů zvířat.

Neměl by se o čip postarat nový majitel?
V prvních dnech po příchodu do nového domova se mohou všichni psi snadno zaběhnout a nenajdou cestu zpět k majiteli. Majitelé však v prvních dnech často mají starosti s přivykáním na nového člena rodiny nebo nechtějí pejska v prvních dnech stresovat návštěvou u veterinárního lékaře. Lidé, kteří si osvojí psa z útulku, nemusejí být o mikročipu dostatečně informováni nebo se mohou obávat nákladů spojených s označením zvířete.
Mikročip aplikovaný již v útulku usnadní pejskovi a jeho novému majiteli shledání. Věříme, že ten, kdo si přivede z útulku pejska očipovaného darovaným mikročipem, pomůže příště někomu dalšímu.

Co když psa někdo vyhodil? Není mikročip zbytečný?
Díky mikročipu je možné dohledat majitele opuštěného nebo týraného zvířete. To u neoznačených psů obvykle není možné.

Dostanu o daru potvrzení a můžu si dar odečíst z daní?
Originál daňového dokladu spolu s dokladem o převzetí daru potvrzeným útulkem Vám zašleme poštou nebo e-mailem, jakmile podklady obdržíme zpět od útulku. Hodnotu daru si můžete odečíst z daní při ročním vyúčtování daně z příjmu.

Nechci, aby se o mém daru útulek dozvěděl. Je možné darovat anonymně?
Na Vaše přání útulku samozřejmě Vaší identitu nesdělíme. Pokud chcete darovat mikročipy zcela anonymně, můžete částku za zvolený počet mikročipů poslat na účet 2700175396/2010. Do zprávy pro příjemce je nutné napsat PES2011.

Chtěl bych pomoci, ale jsou mi bližší kočky. Jsou mikročipy určené i pro ně?
Do projektu jsou zapojené i útulky pečující o opuštěné a zatoulané kočky. Můžete si tedy také vybrat, zda chcete Váš dar poskytnout útulku pečujícímu o psy nebo o kočky.

Galerie fotek:

15.1.2019 | napsal: NRMZ | zdroj: narodniregistr.cz

Zajímavosti a články:

Seznam útulků v projektu PES 2011

4.11.2022 | napsal: NRMZ | zdroj:

Seznam útulků v projektu PES 2011, fotka: Pes2011_webmaly.jpg Průběžně aktualizovaný seznam útulků, kterým je možné poskytnout sponzorský dar - mikročip/y v rámci projektu PES 2011. Některé útulky potřebují i čtecí zařízení.Mikročipy pro psy a kočky z Ukrajiny

2.3.2022 | napsal: NRMZ | zdroj:

Se stovkami tisíc utečenců z Ukrajiny přichází do České republiky i nemalý počet domácích mazlíčků, psů, koček či fretek. Každý majitel musí do 72 hodin od vstupu do země nechat svého mazlíčka vyšetřit u veterinárního lékaře a nechat ho mimo jiné označit mikročipem (pokud dosud není).
Společnost ALTERCAN (provozovatel Národního registru majitelů zvířat, a dovozce mikročipů DATAMARS), poskytuje od 1. března, v koordinaci se Státní veterinární správou ČR a Komorou veterinárních lékařů, prostřednictvím veterinárních lékařů všem ukrajinským majitelům domácích mazlíčků zdarma mikročipy potřebné k identifikaci, a tím i k dalším nezbytným veterinárním úkonům.
Aktuálně jsme již poskytli mikročipy za několik desítek tisíc korun. Do této pomoci se nyní můžete zapojit i Vy zakoupením libovolného počtu mikročipů ZDE

Akce na podporu útulků prodloužena

12.1.2022 | napsal: | zdroj:

Akce na podporu útulků prodloužena, fotka: Pes2011_logo.jpg Víte, že díky projektu PES2011 můžete podpořit útulky nákupem čipů?
Navíc v rámci aktuální akce mají útulky a dočasky možnost v rámci projektu PES2011 při zakoupení 100 čipů Datamars získat čtečku čipů Compact Max zdarma.
Zde najdete seznam útulků, které je možné podpořit.

Čipování pro psy je od 1. 1. 2020 povinné

8.10.2019 | napsal: | zdroj:

Od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Od tohoto data by měl být na území České republiky označený každý pes.
Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

3.10.2019 | napsal: | zdroj:

Upozornění
Národní registr majitelů zvířat (NRMZ) není totožný a nemá nic společného s „Národním registrem psů“, jehož provozovatel vznikl 2.7.2019.

Útulky se radují z darovaných čteček. Pomůžete i dalším?

2.9.2019 | napsal: | zdroj:

Více než 100 útulků již využívá čtecí zařízení darovaná sponzory v rámci projektu PES 2011. Další útulky na dárce čtečky teprve čekají. Pomoci můžete i Vy, ať již zakoupením čtečky nebo přispěním menší částkou na jedno ze čtecích zařízení. Kampaň je součástí dlouhodobého projektu PES 2011. Více informací o možnostech jak se do kampaně zapojit a pomoci konkrétnímu útulku získáte u operátorů NRMZ na tel. 602 611 053 nebo e-mail info@narodniregistr.cz.

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

15.1.2019 | napsal: NRMZ | zdroj: narodniregistr.cz

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011, fotka: Pes2011_web.jpg Cílem úspěšného projektu PES 2011 je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebné čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.
Pomoci změnit jeden zvířecí osud můžete už zakoupením jediného mikročipu za 120,- Kč. Přispět můžete také na nákup čtecího zařízení.

Nadstandardní služby - změna nabízených služeb

21.12.2017 | napsal: | zdroj:

Od 1. ledna 2018 poskytuje Národní registr svým klientům nadstandardní služby pouze ve variantě bez pojištění. Služby s pojištěním odpovědnosti za škody způsobené psem na zdraví a majetku již není možné sjednat.
Služby včetně pojištění sjednané do data 31. 12. 2017 zůstávají v platnosti v plném rozsahu. Úhrady za tuto službu, připsané na účet provozovatele NRMZ po datu 31. 12. 2017, budou klientům v plné výši vráceny.

On-line registrace: Pokyny před vyplněním formuláře - ČTĚTE POZORNĚ

15.7.2017 | napsal: NRMZ | zdroj:

Než vyplníte formulář pro on-line registraci, zkontrolujte si nejprve, zda již není mikročip registrovaný v databázi.
Je Váš pejsek očipovaný již delší dobu nebo jste ho koupili od chovatele či původního majitele?
Než vyplníte formulář pro on-line registraci, zkontrolujte si nejprve, zda již není mikročip registrovaný v databázi. On-line formulář je určený pouze pro prvotní registraci zvířete do databáze. Formuláře pro hlášení změny údajů najdete v klientské části webu.
Pokud požadujete duplikát identifikačního průkazu, můžete si ho objednat přímo u operátorů nebo jednoduše zaplatit převodem na účet - duplikát bude vystaven automaticky.
Pro založení klientského účtu vyplníte POUZE krátký formulář, který se Vám zobrazí při prvním přihlášení konkrétním číslem mikročipu.

Aktualizujte své údaje v databázi

10.7.2017 | napsal: | zdroj: NRMZ

Přestěhovali jste se, změnili jste telefonní číslo nebo má Váš pejsek nového majitele? Nezapomeňte nahlásit změnu údajů operátorům Národního registru majitelů zvířat. Pouze aktuální údaje mohou pomoci Vašemu zatoulanému pejskovi k návratu domů.
Své údaje můžete aktualizovat e-mailem, telefonicky (s výjimkou změny majitele) nebo z klientského účtu. Ve zprávě vždy uvádějte číslo mikročipu.

Záznam s fotografií

5.7.2017 | napsal: | zdroj:

Záznam v Národním registru majitelů zvířat můžete doplnit o fotografii. Fotografie se zobrazí při on-line ověřování mikročipu a může být použita také k okamžitému zveřejnění při ztrátě Vašeho mazlíčka.

Co dělat při ztrátě a nálezu psa

22.1.2017 | napsal: | zdroj: CANIS-Media

Co dělat při ztrátě a nálezu psa, fotka: ZTRNAL2.jpg Měli jste svého psa pod kontrolou, vyhnuli jste se frekventovaným místům, nevenčili jste v době nejhlučnějších oslav, a přesto se pes zaběhl?
Postupujte podle praxí ověřených rad.

Nebo se k vám naopak přidal na procházce pes a majitel není v dohledu?
Přečtěte si několik tipů, abyste za svou snahu pomoci byli opravdu pochváleni.
Pomozte společně s námi

11.12.2015 | napsal: | zdroj:

Pomozte společně s námi, fotka: Pes2011_webmaly.jpg I pejsci a kočičky si zaslouží vánoční dárky. A také vlastní domov.
Informace o projektu PES 2011 a návod, jak poskytnout věcný sponzorský dar a navíc ještě získat hodnotný dárek pro vás či vaše blízké.

Najdi čip

Nová registrace

Hlášení změn

Změny údajů v databáziProvozovatel: Narodni registr majitelů zvířat 2009

NAVRCHOLU.cz