Národní registr majitelů zvířat / články / Pomozte společně s námi

Pomozte společně s námi

fotka k článku Pomozte společně s námi I pejsci a kočičky si zaslouží vánoční dárky. A také vlastní domov.
Informace o projektu PES 2011 a návod, jak poskytnout věcný sponzorský dar a navíc ještě získat hodnotný dárek pro vás či vaše blízké.

Váš mazlíček je očipovaný, zaregistrovaný a vy jste učinili důležitý krok pro jeho návrat v případě ztráty. Prostřednictvím Národního registru majitelů zvířat nyní můžete pomoci i dalším konkrétním psům nebo kočkám, kteří takové štěstí neměli a čekají na majitele v útulcích.

Projekt PES 2011, zaměřený na odpovědné držení psů a koček, se od roku 2007 snaží přispět k co nejvyšší dohledatelnosti majitelů u zvířat, která procházejí útulky. Díky zaevidovanému mikroičpu se nalezené zvíře vrátí rychle zpět k majiteli a navíc nebude zbytečně ujídat z misky v útulku těm, kteří svého majitele skutečně nemají. Klesnou tak i zbytečné výdaje útulku na péči o zvířata, která mají svého majitele.
Proto se projekt PES 2011 snaží za pomoci Vás - klientů NRMZ - o vybavení co největšího počtu útulků čtecím zařízením a dostatečným počtem mikročipů,

Klienti Národního registru majitelů zvířat a dovozce mikročipů Datamars do ČR v uplynulých letech společně zajistili pro české útulky čtecí zařízení, mikročipy a návazné služby v hodnotě více než 1,500.000,- Kč. Počet získaných mikročipů ale nepokrývá potřeby jednotlivých útulků - roční potřeba čipů u přihlášených útulků se pohybuje kolem 5800 čipů.

Chcete a můžete pomoci? Je to snadné a stačí 120,- Kč. Návod jak pomoci naleznete na druhé straně.Zakoupené mikročipy předá NRMZ útulkům, zapíše do databáze a zařadí do celosvětové vyhledávací sítě Petmaxx. Vy máte jistotu, že finanční dar byl do haléře použit přesně podle Vašeho přání, nerozpustí se do žádných “provozních” výdajů a pomůže zcela konkrétním psům nebo kočkám. 

JAK POSKYTNOUT SPONZORSKÝ DAR VE FORMĚ MIKROČIPU:

Rozhodněte se, kolik mikročipů chcete nebo můžete darovat a zvolte si ze seznamu útulků uveřejněného na www.narodniregistr.cz nebo nechte volbu na našich operátorech - zvolí útulek, který čipy aktuálně nejvíce potřebuje).
Dotovaná cena mikročipu: 120,- Kč.

Dále postupujte následujícím způsobem:
1. Pokud požadujete potvrzení o převzetí daru ,
a) zašlete e-mail s fakturační adresou a objednávkou sponzorského daru na adresu info@narodniregistr.cz nebo
b) zatelefonujte na tel. 602 611 053 nebo
c) pošlete SMS zprávu s objednávkou na tel. 602 611 053
d) objednejte přes internet na www.altercan.com

E-mailem nebo telefonicky obdržíte podklady pro úhradu dotované ceny mikročipů. Ke každému daru je vystaveno potvrzení o převzetí daru konkrétním útulkem na jméno dárce (pokud uvedl osobní údaje). Potvrzení zašleme poštou společně s daňovým dokladem přibližně do měsíce od předání daru útulku. Hodnotu daru lze odečíst od daňového základu.
Upozornění: U darů v hodnotě do 200,- Kč zůstává z administrativních důvodů uložené v našem archivu, jeho kopii zašleme e-mailem, pokud ho dárce uvedl.

2. Pokud nepotřebujete potvrzení o převzetí daru , můžete jednoduše poukázat zvolenou částku (120,- x počet čipů) na účet
2700175396/2010, variabilní symbol 7372011.
Do zprávy pro příjemce můžete uvést i název zvoleného útulku. K takto darovaným čipům nebude vystaveno potvrzení na konkrétního dárce.

Uhrazené mikročipy předáme útulku s nejbližší hromadnou zásilkou (přibližně do měsíce od úhrady). Hodnotu daru můžete odečíst od daňového základu. Potvrzení o převzetí daru útulkem slouží jako doklad o poskytnutí sponzorského daru.

Pomozte společně s námi zvířatům z útulků!

11.12.2015 | napsal: | zdroj:

Zajímavosti a články:

Seznam útulků v projektu PES 2011

4.11.2022 | napsal: NRMZ | zdroj:

Seznam útulků v projektu PES 2011, fotka: Pes2011_webmaly.jpg Průběžně aktualizovaný seznam útulků, kterým je možné poskytnout sponzorský dar - mikročip/y v rámci projektu PES 2011. Některé útulky potřebují i čtecí zařízení.Mikročipy pro psy a kočky z Ukrajiny

2.3.2022 | napsal: NRMZ | zdroj:

Se stovkami tisíc utečenců z Ukrajiny přichází do České republiky i nemalý počet domácích mazlíčků, psů, koček či fretek. Každý majitel musí do 72 hodin od vstupu do země nechat svého mazlíčka vyšetřit u veterinárního lékaře a nechat ho mimo jiné označit mikročipem (pokud dosud není).
Společnost ALTERCAN (provozovatel Národního registru majitelů zvířat, a dovozce mikročipů DATAMARS), poskytuje od 1. března, v koordinaci se Státní veterinární správou ČR a Komorou veterinárních lékařů, prostřednictvím veterinárních lékařů všem ukrajinským majitelům domácích mazlíčků zdarma mikročipy potřebné k identifikaci, a tím i k dalším nezbytným veterinárním úkonům.
Aktuálně jsme již poskytli mikročipy za několik desítek tisíc korun. Do této pomoci se nyní můžete zapojit i Vy zakoupením libovolného počtu mikročipů ZDE

Akce na podporu útulků prodloužena

12.1.2022 | napsal: | zdroj:

Akce na podporu útulků prodloužena, fotka: Pes2011_logo.jpg Víte, že díky projektu PES2011 můžete podpořit útulky nákupem čipů?
Navíc v rámci aktuální akce mají útulky a dočasky možnost v rámci projektu PES2011 při zakoupení 100 čipů Datamars získat čtečku čipů Compact Max zdarma.
Zde najdete seznam útulků, které je možné podpořit.

Čipování pro psy je od 1. 1. 2020 povinné

8.10.2019 | napsal: | zdroj:

Od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Od tohoto data by měl být na území České republiky označený každý pes.
Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

3.10.2019 | napsal: | zdroj:

Upozornění
Národní registr majitelů zvířat (NRMZ) není totožný a nemá nic společného s „Národním registrem psů“, jehož provozovatel vznikl 2.7.2019.

Útulky se radují z darovaných čteček. Pomůžete i dalším?

2.9.2019 | napsal: | zdroj:

Více než 100 útulků již využívá čtecí zařízení darovaná sponzory v rámci projektu PES 2011. Další útulky na dárce čtečky teprve čekají. Pomoci můžete i Vy, ať již zakoupením čtečky nebo přispěním menší částkou na jedno ze čtecích zařízení. Kampaň je součástí dlouhodobého projektu PES 2011. Více informací o možnostech jak se do kampaně zapojit a pomoci konkrétnímu útulku získáte u operátorů NRMZ na tel. 602 611 053 nebo e-mail info@narodniregistr.cz.

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

15.1.2019 | napsal: NRMZ | zdroj: narodniregistr.cz

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011, fotka: Pes2011_web.jpg Cílem úspěšného projektu PES 2011 je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebné čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.
Pomoci změnit jeden zvířecí osud můžete už zakoupením jediného mikročipu za 120,- Kč. Přispět můžete také na nákup čtecího zařízení.

Nadstandardní služby - změna nabízených služeb

21.12.2017 | napsal: | zdroj:

Od 1. ledna 2018 poskytuje Národní registr svým klientům nadstandardní služby pouze ve variantě bez pojištění. Služby s pojištěním odpovědnosti za škody způsobené psem na zdraví a majetku již není možné sjednat.
Služby včetně pojištění sjednané do data 31. 12. 2017 zůstávají v platnosti v plném rozsahu. Úhrady za tuto službu, připsané na účet provozovatele NRMZ po datu 31. 12. 2017, budou klientům v plné výši vráceny.

On-line registrace: Pokyny před vyplněním formuláře - ČTĚTE POZORNĚ

15.7.2017 | napsal: NRMZ | zdroj:

Než vyplníte formulář pro on-line registraci, zkontrolujte si nejprve, zda již není mikročip registrovaný v databázi.
Je Váš pejsek očipovaný již delší dobu nebo jste ho koupili od chovatele či původního majitele?
Než vyplníte formulář pro on-line registraci, zkontrolujte si nejprve, zda již není mikročip registrovaný v databázi. On-line formulář je určený pouze pro prvotní registraci zvířete do databáze. Formuláře pro hlášení změny údajů najdete v klientské části webu.
Pokud požadujete duplikát identifikačního průkazu, můžete si ho objednat přímo u operátorů nebo jednoduše zaplatit převodem na účet - duplikát bude vystaven automaticky.
Pro založení klientského účtu vyplníte POUZE krátký formulář, který se Vám zobrazí při prvním přihlášení konkrétním číslem mikročipu.

Aktualizujte své údaje v databázi

10.7.2017 | napsal: | zdroj: NRMZ

Přestěhovali jste se, změnili jste telefonní číslo nebo má Váš pejsek nového majitele? Nezapomeňte nahlásit změnu údajů operátorům Národního registru majitelů zvířat. Pouze aktuální údaje mohou pomoci Vašemu zatoulanému pejskovi k návratu domů.
Své údaje můžete aktualizovat e-mailem, telefonicky (s výjimkou změny majitele) nebo z klientského účtu. Ve zprávě vždy uvádějte číslo mikročipu.

Záznam s fotografií

5.7.2017 | napsal: | zdroj:

Záznam v Národním registru majitelů zvířat můžete doplnit o fotografii. Fotografie se zobrazí při on-line ověřování mikročipu a může být použita také k okamžitému zveřejnění při ztrátě Vašeho mazlíčka.

Co dělat při ztrátě a nálezu psa

22.1.2017 | napsal: | zdroj: CANIS-Media

Co dělat při ztrátě a nálezu psa, fotka: ZTRNAL2.jpg Měli jste svého psa pod kontrolou, vyhnuli jste se frekventovaným místům, nevenčili jste v době nejhlučnějších oslav, a přesto se pes zaběhl?
Postupujte podle praxí ověřených rad.

Nebo se k vám naopak přidal na procházce pes a majitel není v dohledu?
Přečtěte si několik tipů, abyste za svou snahu pomoci byli opravdu pochváleni.
Pomozte společně s námi

11.12.2015 | napsal: | zdroj:

Pomozte společně s námi, fotka: Pes2011_webmaly.jpg I pejsci a kočičky si zaslouží vánoční dárky. A také vlastní domov.
Informace o projektu PES 2011 a návod, jak poskytnout věcný sponzorský dar a navíc ještě získat hodnotný dárek pro vás či vaše blízké.

Najdi čip

Nová registrace

Hlášení změn

Změny údajů v databáziProvozovatel: Narodni registr majitelů zvířat 2009

NAVRCHOLU.cz