Národní registr majitelů zvířat / On-line magazín / 120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

fotka k článku 120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011 Cílem úspěšného projektu PES 2011 je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebné čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.
Pomoci změnit jeden zvířecí osud můžete už zakoupením jediného mikročipu za 120,- Kč. Přispět můžete také na nákup čtecího zařízení.

PES 2011 je sponzorský projekt Národního regsitru majitelů zvířat. Jeho cílem je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebná čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.

Celoročně potřebují útulky zapojené do projektu pro označení svých svěřenců přibližně 7000 mikročipů. Jsme rádi, pokud se s Vaší pomocí podaří zajistit alespoň jejich část.
Každý mikročip, který sponzor pro útulek uhradí, je automaticky zaevidovaný do Národního registru majitelů zvířat. Jeho nositel už tak nikdy nemůže být anonymní Punťa nebo Mourek, který nikomu nepatří.

Podpořit projekt můžete úhradou libovolného počtu mikročipů ať již pro konkrétní nebo pro libovolný útulek.

Dotovaná cena jednoho mikročipu je 120,-Kč (provozovatel Národního registru majitelů zvířat na každý čip a jeho evidenci přispívá částkou 172,- Kč).

Jak se do akce zapojit?

1) e-mailem nám zašlete počet mikročipů, zvolený útulek (není nutné) a jméno a příjmení osoby, na kterou bude vystavené potvrzení o daru

2) zašlete částku odpovídající zvolenému počtu mikročipu (120,- a násobky) na účet 2700175396/2010. Jako variabilní symbol nebo identifikaci platby napíšete poslední sedmičíslí mikročipu Vašeho pejska, do zprávy pro příjemce pak název zvoleného útulku. Pokud napíšete útulek, který není aktuálně zapojený do akce a jeho provozovatel nebude mít o sponzorský dar zájem, poskytneme čip útulku, který má nejmenší jmenovitou podporu dárců.

Pokud plánujete na podporu útulků vynaložit vyšší částku, můžete některému útulku zakoupit čtecí zařízení. Stále totiž existují útulky, které čtečku nemají a očipované pejsky tak nemohou identifikovat. Pro další informace kontaktujte naše operátory.

Jste provozovatel útulku a chcete se zapojit do projektu? Vyžádejte si přihlášku na adrese info@narodniregistr.cz.

Proč právě mikročip?
Označením získává dosud bezejmenný pejsek svoji identitu. Od této chvíle kdykoliv se zatoulá, získává šanci na návrat do svého domova. A naději, že nebude příští Vánoce trávit v útulku nebo jiné rodině jen proto, že ho nikdo v útulku nepoznal.

Není lepší darovat krmivo nebo peníze?
Označený pejsek se může během chvilky vrátit zpět k majiteli. Neujídá tak ze společných zásob těm skutečně opuštěným. Útulek nemusí vynakládat prostředky na příjem, veterinární péči a ošetřování zvířete, jehož majitel například pouze neví, kde pohřešovaného tuláka hledat. Tím útulku klesají celkové náklady a zbývají prostředky na péči o zvířata, které dosud své majitele nemají. Jako dárce máte v případě mikročipu jistotu, že dar bude použit zamýšleným způsobem a pouze ve prospěch konkrétního zvířete.

Opravdu stačí 120,- Kč? Cena mikročipu u veterináře je podstatně vyšší!
120,- Kč je příspěvek sponzora. Zbývající část ceny a náklady spojené s registrací a evidencí mikročipu hradí provozovatel Národního registru majitelů zvířat.

Neměl by se o čip postarat nový majitel?
V prvních dnech po příchodu do nového domova se mohou všichni psi snadno zaběhnout a nenajdou cestu zpět k majiteli. Majitelé však v prvních dnech často mají starosti s přivykáním na nového člena rodiny nebo nechtějí pejska v prvních dnech stresovat návštěvou u veterinárního lékaře. Lidé, kteří si osvojí psa z útulku, nemusejí být o mikročipu dostatečně informováni nebo se mohou obávat nákladů spojených s označením zvířete.
Mikročip aplikovaný již v útulku usnadní pejskovi a jeho novému majiteli shledání. Věříme, že ten, kdo si přivede z útulku pejska očipovaného darovaným mikročipem, pomůže příště někomu dalšímu.

Co když psa někdo vyhodil? Není mikročip zbytečný?
Díky mikročipu je možné dohledat majitele opuštěného nebo týraného zvířete. To u neoznačených psů obvykle není možné.

Dostanu o daru potvrzení a můžu si dar odečíst z daní?
Originál daňového dokladu spolu s dokladem o převzetí daru potvrzeným útulkem Vám zašleme poštou nebo e-mailem, jakmile podklady obdržíme zpět od útulku. Hodnotu daru si můžete odečíst z daní při ročním vyúčtování daně z příjmu.

Nechci, aby se o mém daru útulek dozvěděl. Je možné darovat anonymně?
Na Vaše přání útulku samozřejmě Vaší identitu nesdělíme. Pokud chcete darovat mikročipy zcela anonymně, můžete částku za zvolený počet mikročipů poslat na účet 2700175396/2010. Do zprávy pro příjemce je nutné napsat PES2011.

Chtěl bych pomoci, ale jsou mi bližší kočky. Jsou mikročipy určené i pro ně?
Do projektu jsou zapojené i útulky pečující o opuštěné a zatoulané kočky. Můžete si tedy také vybrat, zda chcete Váš dar poskytnout útulku pečujícímu o psy nebo o kočky.

Galerie fotek:

15.1.2019 | napsal: NRMZ | zdroj: narodniregistr.cz

Články magazínu:

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011

15.1.2019 | napsal: NRMZ | zdroj: narodniregistr.cz

120,- Kč může změnit jeden zvířecí osud - PES 2011, fotka: Pes2011_web.jpg Cílem úspěšného projektu PES 2011 je zajistit označení mikročipem pro psy a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata. Během své existence pomohl již desítkám útulků získat tolik potřebné čtecí zařízení a tisícům pejsků a koček pomohl zajistit identitu a tím i šanci na návrat k majiteli.
Pomoci změnit jeden zvířecí osud můžete už zakoupením jediného mikročipu za 120,- Kč. Přispět můžete také na nákup čtecího zařízení.
více...

Další úspěšná mezinárodní spolupráce

17.8.2017 | napsal: NRMZ | zdroj:

Další úspěšná mezinárodní spolupráce, fotka: petmaxx_button2.jpg Další pejsek se šťastně shledal v zahraničí s majitelem díky členství NRMZ v mezinárodní vyhledávací síti PETMAXX. Tentokrát se zatoulal bišonek na dovolené ve Španělsku. Místní veterináři čip vyhledali v mezinárodní síti PETMAXX a kontaktovali operátory NRMZ. Obdobně úspěšně funguje spolupráce i s dalšími převážně evropskými státy. Nejčastěji jsou operátoři NRMZ v kontaktu s německými, rakouskými nebo švýcarskými útulky, organizacemi či přímo veterináři.

Nejvíce psů se ztratí o adventních víkendech

18.12.2014 | napsal: NRMZ | zdroj: NRMZ

Majitelé psů si při přípravách na Vánoce přestávají dávat pozor na své mazlíčky. Operátoři NRMZ přijímají o adventních víkendech více než dvojnásobek hlášení o ztracených a nalezených psech oproti stavu ve zbývající části roku.
více...

A takhle to funguje v ideálním případě

23.1.2014 | napsal: NRMZ | zdroj:

Tak takhle to funguje v ideálním případě - majitel se o nalezném pejskovi dozvěděl dřív, než vůbec zjistí, že se mu pes ztrail. Pražská Městská policie nám dnes oznámila nález fenky amerického stafforda Tuly.
více...

Nový Občanský zákoník přináší změny pro majitele psů

26.12.2013 | napsal: Dr. Michl Císařovský | zdroj: CANIS-MEDIA

Od 1. ledna příštího roku vstupuje v platnost nový Občanský zákoník. Řada jeho paragrafů se velmi výrazně dotkne majitelů psů a dalších zvířat. A to například v případě ztráty psa.

více...

Jak postupovat při ztrátě zvířete

20.3.2012 | napsal: | zdroj:

Jak postupovat při ztrátě zvířete, fotka: DO1162001_w.jpg Voláte, pískáte, ale marně, pes prostě zmizel? Není důvod hned propadat panice. Pradíme Vám, jaké kroky podniknout při ztrátě psa. V prvních třech hodinách po ztrátě především zachovejte chladnou hlavu a pokud možno zůstaňte v lokalitě, kde jste psa viděli naposledy a hledejte spíše v blízkém okolí.
více...

Potraviny mohou ohrozit vašeho psa

2.5.2011 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj:

Potraviny mohou ohrozit vašeho psa, fotka: DF1150029_w.jpg I běžné potraviny ohrožují zdraví a životy psů. A někdy stačí opravdu malé množství nebo zdánlivě nevinná pochoutka.
Poměrně nově stoupá počet otrav po požití potravin s obsahem xylitolu - běžně používaného náhradního sladidla. Najít ho můžete třeba ve žvýkačkách, ale bohužel i v pamlscích pro psy!

více...

2011 - přelomový rok pro cestování se psy

11.1.2011 | napsal: NRMZ | zdroj: SVS ČR

2011 - přelomový rok pro cestování se psy, fotka: PAS_finW.jpg Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí s tetovaným psem (kočkou či fretkou), nezapomeňte, že od 3.7.2011 je MIKROČIP jediným možným označením pro cestování mezi členskými státy EU.

Nezapomeňte tedy včas zkontrolovat pas a pokud je Váš pes (kočka, fretka) označený tetováním, navštivte veterinárního lékaře a požádejte o aplikaci čipu. S sebou vezměte pas zvířete, do kterého veterinář doplní číslo mikročipu a datum aplikace, a ujistěte se, že tyto údaje doplnil elektronicky i do evidence pasů (případně požádejte o vytisknutí potvrzení z evidence pasů).

více...

Chovatel musí myslet na budoucnost

9.11.2010 | napsal: NRMZ | zdroj:

… napsal ve své knížce o psech Karel Čapek. Jeho slova platí i po více než sedmi desetiletích.
S touto myšlenkou byl před patnácti lety zřízen Národní registr majitelů psů, klientská databáze, jejímž cílem bylo zejména s ohledem na tehdejší novinku – označování psů a následně koček mikročipem – pomáhat majitelům v případech ztráty, zatoulání nebo odcizení jejich mazlíčka.
více...

Pozor na krádeže psů před obchodními centry

28.9.2010 | napsal: NRMZ | zdroj:

Po delší době je opět nutné zopakovat varování: Nenechávejte své psy čekat samotné před obchodními centry či menšími obchody. Krádeže psů jsou bohužel realitou. V anonymitě obchodního centra je opuštěný pes snadnou kořistí pro zloděje.
více...

Zdraví: Pečujte o kůži, má důležitou funkci

29.4.2010 | napsal: Dr. Michal Císařovský | zdroj: CANIS-Media

Zdraví: Pečujte o kůži, má důležitou funkci, fotka: Srst1.jpg Vypadávání srsti, svědění a dermatózy trápí mnoho psů, koček i dalších zvířat. Mnoho majitelů však bere kožní změny či svědění na lehkou váhu. Přitom včasné odhalení příčin může ušetřit zvířeti dlouhodobé potíže a majiteli zbytečné náklady na dlouhou léčbu.

Stejně jako srdce, játra nebo ledviny, je i kůže orgán, který plní životně důležité funkce – má však mnohem větší rozlohu. Proto je důležité si význam a funkci kůže průběžně připomínat.
více...

Zdraví: Ostropestřec pomáhá i psům a kočkám

29.4.2010 | napsal: CANIS-Media | zdroj:

Ostropestřec mariánský se již od antiky používá jako mimořádně účinný prostředek k léčbě zažívacích a jaterních onemocnění. Příznivé účinky silymarinu na ochranu, zlepšení funkce a regeneraci poškození jaterní tkáně jsou v humánní medicíně známy a využívány dlouhou dobu a byly publikovány v desítkách studií. Dnes nachází své místo i v medicíně veterinární.
více...

Majitel bez pasu, pes s pasem

25.4.2010 | napsal: Dr. Michal Císařovský | zdroj: CANIS-Media

Majitel bez pasu, pes s pasem, fotka: PAS_finW.jpg Zatímco my, lidé, už pasy k výjezdu prakticky nepotřebujeme, psi, kočky fretky cestují již několik let za hranice ČR s vlastním pasem. Vystavení pasu pro malá zvířata (Pet-passport) je pro většinu praktických veterinárních lékařů rutinní záležitost, přesto je vhodné před cestou zkontrolovat, zda pas Vašeho mazlíčky je zcela a správně vyplněný a zaregistrovaný.

Pas pro malá zvířata, „pet passport“, je dokument, který majiteli může vystavit pouze autorizovaný veterinární lékař (seznam autorizovaných veterinárních lékařů je dostupný na stránkách Státní veterinární správy ČR).


více...

Co dělat při ztrátě a nálezu psa

22.12.2009 | napsal: M. Císařovský | zdroj: CANIS-Media

Co dělat při ztrátě a nálezu psa, fotka: ZTRNAL2.jpg Měli jste svého psa pod kontrolou, vyhnuli jste se frekventovaným místům, nevenčili jste v době nejhlučnějších oslav, a přesto se pes zaběhl?
Postupujte podle praxí ověřených rad.

Nebo se k vám naopak přidal na procházce pes a majitel není v dohledu?
Přečtěte si několik tipů, abyste za svou snahu pomoci byli opravdu pochváleni.

více...

Pro lidi zábava, pro psy noční děs

15.12.2009 | napsal: CANIS-Media | zdroj:

Zkuste se podívat na průběh své silvestrovské oslavy alespoň na okamžik očima psa. To, co většině z nás připadá jako velká legrace a zábava, vnímají psi s úzkostí a strachem jako vybočení z běžného režimu a typ ohrožení, kterému nedokáží čelit, s nímž si nevědí rady.
více...

Síť PETMAXX je skutečně celosvětová

1.11.2009 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj: NRMZ

Síť PETMAXX je skutečně celosvětová, fotka: petmaxx_button2.jpg Mezinárodní vyhledávací síť Petmaxx se rozrostla o další členy. S 31 členy představuje v současné době největší celosvětový vyhledávací nástroj pro ztracená respektive nalezená zvířata.více...

Už žádné sklo. Na světě je polymerový mikročip!

2.9.2009 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj: Altercan

Už žádné sklo. Na světě je polymerový mikročip!, fotka: POLY_mont kopie.jpg Někteří majitelé psů, zvláště psů malých plemen, jsou však znepokojeni představou, že do těla štěňátek byl nebo má být – tak jak je zatím běžné - zaveden mikročip umístěný ve skleněné kapsuli. Řešením je mikročip umístěný ve vysoce odolném, pružném, absolutně nelámavém, mimořádně lehkém, inertním, trvanlivém a prakticky nezničitelném materiálu – biokompatibilním polymeru.
více...

Najdi čip


On line registrace


Vstup pro klienty:

Vstup pro veterináře:

Veterinář:

login:
heslo:Provozovatel: Narodni registr majitelů zvířat 2009

NAVRCHOLU.cz